Voltižní oddíl JK PZOO Chomutov

Do nového roku v novém kabátě

Úvodní stránka

Generálka na MČR

Závody v Chomutově

Závody v Chomutově - generálka na MČR
 
       Jako každý rok, i letos se pořádali poslední nominační závody na MČR ve voltiži v Chomutově.
 Tradičně špičková organizace se promítla do spokojenosti jak závodníků, trenérů a rozhodčích, tak do atmosféry na divácké tribuně.
     Velký dík patří jednomu z organizátorů a to Jiřímu Duškovi za neocenitelné vysvětlující a zábavné komentáře na hlasatelně. Jiří Dušek je manažer chomutovského voltižního oddílu, pro kterého nic není problém. A tak se rozhodlo, že mistrovsky zvládnutá organizace si přímo žádá uspořádat Mistrovství republiky ve voltiži příští rok právě v Chomutově.
    Na chodu závodů se především podílely trenérky Klára Fartáková lonžující koně Grant Arot V pro jednotlivce a Blanka Peterková, která lonžuje skupinového koně Chrise.
    Chris bohužel utrpěl zranění 14 dní před závody a bohužel se nestihl doléčit.Proto se chomutovský oddíl dohodl s tlumačovským oddílem, kterému patří velký dík, o zapůjčení koně pro juniorskou skupinu. Kůň Farmon ještě ráno prošel veterinární kontrolou, ale 5 minut před startem se ukázalo, že kulhá. Cvičenky z Chomutova už závod málem vzdaly, ale rozhodčí povolili narychlo připravit koně Granda. Byla to premiéra pro všechny zúčastněné, Kláru, která nikdy nevedla koně pro skupinu, Grant nikdy skupinu nenesl a cvičenky, které na Grandovi v tréninku necvičí.
  Při povinné sestavě ve cvalu spadla cvičenka tak, že ji musela odvézt připravená rychlá záchranná služba. Naštěstí se nám ještě téhož dne vrátila s 'jen' naraženou kyčlí.
    Ale už tak těžké podmínky ztížila voltižérkám z Chomutova cvičení, ale boj nevzdaly a po povinných sestavách se umístily na 1. místě.
    Volnou sestavu narychlo secvičily s náhradnicí vypůjčenou z Frenštátu p R. Nelou Mikeskovou zajely nádhernou čistou sestavu a vybojovaly krásné 2. místo.
  Na 1. místě se umístily cvičenky z Frýdku Místku, které jako jediné zajely sestavu ve cvalu.
      Na závodech si zacvičili i naši nejmladší. Byla vyhlášena soutěž v kategorii D, děti do 12 let. Na místě prvním se po pouhých třech týdnech příprav umístila chomutovská skupina na koni Liber pod vedením lonžérky Jany Jílkové. Druhé místo obsadily cvičenky z Frenštátu p R. A 3. místo obsadily cvičenky z Tlumačova
     V Juniorské kategorii jednotlivců se na prvním místě umístila Kateřina Dušková z Chomutova, na místě druhém a 3. místě se umístil
     V kategorii jednotlivci senior se na předních pozicích umístily taktéž voltižačky z Chomutova, na místě prvním Dana Truchlyová, na místě druhém Jílková Jana. Na 3. místě se umístila Kateřina Králová z Tlumačova.
     Velkou radost nám udělala i Chlumská Lenka z Prahy, která nyní trénuje na koni Grant s chomutovskými jednotlivci. Díky výpadku skupinového koně, musela startovat na pražském koni Lugano, který předvedl špičkový výkon a přestože na něm nyní moc netrénovala, odvezla si krásné 4. místo.
     V Chomutově si ještě splnila Truchlyová Dana lonžérskou zkoušku, takže nyní už má chomutovský oddíl lonžérky tři.
     Byly to krásné a pro chomutovský oddíl úspěšné závody s velkou účastí. Věříme, že všichni odjížděli z Chomutova nejen s kupou výherních cen, jako každý rok, ale i s dobrou náladou.